Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız..
Ara ..

Sağlık Danışmanlığı

3 Kasım 2016

Sağlığın değerini en çok kimler bilebilir? Herkes demek isterdim ama ne yazık ki her konuda olduğu gibi bir şeyin değerini ona sahip olmayanlar veya sahip olduklarını sanırken kaybedenler anlar. Bu günlük hayatımızda sevdiklerimiz için de geçerli değil midir?

Hastalıklardan korunmanın daha akıllıca olduğuna inananlardansanız; tam yerindesiniz. Hastalandıktan sonra iyileşmeye çalışmak zaman, emek ve para kaybına yol açacağı gibi hayatımızın kalitesinin düşmesine de yol açar. Oysa hastalanmadan hastalanmamak için uğraşmak birçok insan için başlangıçta zaman, para ve emek kaybı gibi değerlendirilmesine rağmen hesap edildiği zaman her bakımdan daha kazançlı olacağı aşikardır. Tabii burada en önemli konu kişinin kendi hayat standartlarıdır.

Hangi konuda danışmanlık alacaksanız; kişinin o konuda gerçekten başarmış bir insan olması gerekmektedir. Eğer kişinin kendisi kendine fayda sağlayamıyorsa başkasına ne fayda verebilir?

Hastalanmamak istiyorsanız veya hastalanmışsanız; önünüzde duran seçeneklerden hangisinin sizin için uygun ve daha iyi olacağına karar veremiyorsanız danışma almanız gerekir.

Hastalanıp iyileştikten sonra ne yapacağınıza nasıl bir yol çizeceğinize karar veremiyorsanız da size doğru yol gösteren ve olaya tek yönlü değil, holistik bakış açısına sahip bir danışma almanız gerekir.

Beslenmenizden, günlük aktivitelerinize kadar bir çok konuda yapacaklarınızın doğru olması hastalanmamak için en önemli parametrelerdir.

Sağlıklı yaşam sizin de hakkınız…