Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız..
Ara ..

BİOGRAFİ

3 Kasım 2016

Daha ilkokulda iken doktor olmayı ve İstanbul Tıp Fakültesine gitmeyi planladığı için ailesi fakültenin olduğu yere yerleşmiştir. Vedide Baha Pars ortaokulunu ve Pertevniyal lisesini birincilikle bitirmiş ve yüksek bir derece ile İstanbul Tıp Fakültesini kazanmıştır. Bu sırada Deniz Kuvvetleri Komutanlığına askeri öğrenci olarak katılmıştır. Tüm öğrencilik yaşamında başarılı bir profil oluşturarak GATA tıp fakültesini de birincilikle bitirmiştir. Piyade okulunda piyade eğitimi aldıktan sonra Deniz Kuvvetleri personeli olarak meslek hayatına GATA Stajyer bölük komutanlığında başlamıştır. Samsun Sahra Sıhhiye okulunda, Etimesgut Zırhlı birlikler Komutanlığında eğitim almıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı stajyer doktorları birincisi olarak kendi isteği ile TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa Komutanlığında göreve başlamıştır.

 

Daha sonra Almanyadan TCG Yavuz’u teslim almak için görevlendirilmiştir. Burada yangın, kurtarma, nakil üzerine eğitimler almıştır.
GATA Haydarpaşa Eğitim hastanesinde İç hastalıkları ihtisasını yapmış ve M.D. Anderson Cancer Centerde interferon kullanımı ile ilgili eğitim almıştır. Daha sonra Kasımpaşa Deniz Hastanesinde İç hastalıkları uzmanı olarak göreve başlamış ve Somaliye TCG Derya ile giden ilk Türk birliği içinde yer almıştır.

GATA Haydarpaşa Eğitim hastanesinde Endokrinoloji ihtisasına başlamış ve İstanbul Tıp Fakültesi Endokrinoloji kliniğinde de eğitim almıştır.

1995 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Endokrinoloji kliniğinde uzmanlık kadrosuna atanmış ve 1996 yılında doçent ünvanını kazanmıştır.

Özellikle obezite ve beslenme planları üzerinde çalışmalara başlamıştır. Şeker hastalığında magnezyum vb mineraller ile vitaminlerin etkilerini araştıran çalışmalar yaparken antioksidanlar ve eicosanoidler ile ilgilenmeye başlamıştır.

Dr. Barry Sears ve Cenegenics kliniğinden eğitim almıştır. Kasımpaşa ve Gölcük Deniz hastanelerinde Endokrinolog olarak çalışmış, daha sonra idari görevlerde bulunarak Dahili bölümler bölüm başkanlığını yürütmüş ve son olarak Gölcük Asker hastanesinden Baştabip yardımcısı görevindeyken Kd. Alb rütbesinde emekli olmuştur.

1999 yılından sonra ülkemizin güzide eğitim kurumlarından biri olan ve yenilikleri takip eden Yeditepe Üniversitesi Tıp fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak Endokrinoloji derslerini vermiştir.

Sea blue histiositosiz adlı hastalığı Türkiye’de ilk defa tespit etmiştir. Önceleri Onkoloji alanında başladığı çalışmalarına daha Endokrinoloji ve Metabolizma alanındaki çalışmaları ile devam etmiştir. Bir çok ulusal ve uluslararası yazılı ve sözlü bildirileri ve yayınları mevcuttur.

Omega 3’ü uzun yıllardır kendisi de yüksek dozda kullanmakta ve bu konuda eğitim ve seminerler düzenlemektedir. Omega 3 ile başladığı bu çalışmalar sonucu anti-aging konusuna başlamış ve ABD de aldığı eğitimlerden sonra hormon modulasyonu yoluyla yaşlılığı durdurma ve sağlıklı zayıflama programları oluşturmuştur. Son 15 yıldır özellikle su ve vücut enerji bedeni ile ilgili çalışmalarda bulunmaktadır.

Tamamlayıcı tıbbı gözardı etmeden holistik tıp ilkeleri ile ”İnsanlar yediklerinden ibarettir” sözünü unutmadan beslenme planlarının insan sağlığı ve hastalıkların tedavisi üzerine etkilerini incelemekte ve tedavisi mümkün olmayan pek çok hastalığın uygun doğal ve organik gıdalar, fito besleyiciler ve mikronutrientler ile düzelebildiğini, sağlıklı ve yaşayan su içmenin sağlık için çok gerekli olduğunu seminerlerinde açıklamaktadır.

Aktif yaşamı herkese önermekte ve kendisi de spordan hoşlanmaktadır. Karatede siyah kuşak sahibidir. Sağlık ve denge problemlerinin çözümü için bisiklete binmeyi önerir.