Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız..
Ara ..

İnsan büyüme hormonu

3 Kasım 2016

(Bu bölümde okuyacağınız bilgiler American Academy of Anti-Aging Medicine tarafından 25 Şubat 2005′ de yayınlanan resmi bildiriden derlenmiştir )

Erişkinlerde HGH- Human Growth Hormone (Büyüme Hormonu) yetmezliği sonucu kilo artışı, yağlanma, kas kitlesinde azalma, egzersiz kapasitesinde azalma, kas gücünde azalma, kalp faaliyetinde zayıflama, kemik yapısında zayıflama, uyku bozuklukları ve genel olarak kendini iyi hissetme duygusunda azalma görülmektedir.

HGH aynı zamanda yaşlanmaya karşı çalışan östrojen, testosteron, DHEA ve melatonin gibi hormonların da salınımını desteklemektedir. HGH’nin bu önemi ve yaş ile azaldığının bilinmesi sonucu son 15 yılda birçok klinik araştırmalar yapılmış ve düşen HGH seviyelerinin yükseltilmesinin belirgin faydaları ortaya bilimsel çalışmalarla konulmuştur.

HGH’nin eğitimli ve uzman doktorlar tarafından uygun protokoller ile kullanılması sonucu herhangi bir zararlı etkisi bilimsel olarak gösterilmemiştir. HGH’nin düşüklüğü halinde Anti-Aging amaçlı kullanılması Amerikada FDA tarafından 1996’da onaylanmıştır.

Posted in Bilgi Bankası