Aramak istediğiniz kelimeyi yazınız..
Ara ..

Ozon rektal ve diğer ozon uygulamaları

3 Kasım 2016

Rektal insuflasyon: Ozon gazının rektal yolla uygulanması yönteminde ozon gazı direkt olarak hassas bağırsak cidarı tarafından emilir. Bu yöntem genelde bağırsakların enflamatuar hastalıklarında kullanılır. Ancak genel sağlık desteği ve yeniden canlanma için de tercih edilmektedir. Bu yöntemin en önemli avantajı majör ozonterapi ile aynı etkiye sahip olmasıdır.

Eksternal tedavi: Ayak ve bacaklar için Ozon gazını kapalı bir sistemde, plastik poşet içinde dolaştırarak ya da vücudun farklı bölgelerine uygun torbalar, folyolar ile gerçekleştirilir. Vücudun tedavi edilecek kısmı önceden su ile nemlendirilir, çünkü ozon kuru bölgelere etki etmez.

Bu metod cilt ülserlerini, yaraları, açık yaraları, ameliyat sonrası oluşan lezyonları, herpes ve enfekte olmuş alanları tedavi etmekte çok etkilidir.
Özellikle diş hekimliğinde ozonlu saf su ve egzema, mantar, liken gibi cilt erupsiyonlarında ozonlu saf medikal zeytinyağı kullanılır.

Ozonun eklem içi enjeksiyonu: Ozon gazı, yavaşça eklem içine enjekte edilir. Bu metot ağrılı enflamatuar hastalığı olan ekleme uygulanır. Artrit, tekrarlayan eklem-kıkırdak hasarı, genel patolojik sertliklerde uygulanabilir.

Ozonun cilt altı uygulaması: Deri altı yağ dokusunda metabolizmayı aktive edip, dolaşımı düzenlemek ve kilo vermek amacıyla kullanılır.

Vagen içi uygulama: Özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisinde kullanılır.